Descripción detallada Lote 106

Lote AnteriorSiguiente Lote

Subasta 899, Lote # 106

APB - Fernando II de Aragón "El Católico". Documento Real.
"Ferdinandus Dei gratia rex Castelle, Aragonum, Legionis, Sicilie, Granate, Toleti, Valencie, Gallecie... ...Sigillum Regium apponi iudimus in pendenti Jacobi garcie ilustrissimi domini regis aragonum scriptoris anteq regia notarii publici pertotam terram et dominacioem quisdez ac tinetis clanes dicti archivi sui qui hoc translatum adicto regestro cumptum et cucodem de verbo ad verbum legaliter compbatum auctorizatio et autectitarum perdidam domina Reginam et supra pated scripsit et clausit in civitate barctme terciadecima die… Sigillo in pendenti… date in dado in civitate Tiracone die Vigesimo mensis octobris anno anats domini Millefmo Quadringentesimo Nonagesimo Quinto...". Tarazona, Octubre 20 de 1495. Firma. Manuscrito latín sobre pergamino, tipografía humanista, 64.5 x 62.5 cm. Rasgadura en punta superior derecha restaurada. Enmarcado.

Estimado $100,000-150,000

Regresar al catálogo    Solicitud de Lote